Personalizované reklamné predmety a iné propagačné materiály tvoria základ offline marketingu vo svete úspešného podnikania. K tomu je však potrebný nielen samotný predmet, ale najmä typ potlače tak, aby boli zachované všetky kvality, farby a textúry danej potlače.

Potlač reklamných predmetov

Sublimácia
Potlač, ktorá prenáša živé farby na polymérny substrát. Pri sublimácii sa využíva špeciálna tlačiareň a sublimačné farby. Táto technika potlače je šetrná k životnému prostrediu.
Doming
Živicová samolepka - ide o krajné riešenie tam, kde podkladový materiál neumožňuje iný typ potlače. Tlač je realizovaná digitálne, väčšie náklady je možné tlačiť aj sieťotlačou.
Samolepka
Low cost riešenie vhodné na potlač kozmetických výrobkov či fliaš.
Digitálna potlač
Veľmi častý a obľúbený typ potlače, ktorú je možné realizovať na papier, plast, textil, sklo, ale aj keramiku. Ide o najčastejšie preferovaný typ potlače reklamných predmetov.
Transfér
Transferová tlač je realizovaná na základe prenosného média, teda nejde o priamu potlač. Následná aplikácia potlače sa realizuje napríklad žehlením, a to pod vysokým tlakom a teplotou. Najčastejšie je preto transfér využívaný pri potlači textilu.
Digitálny transfér
Náročná príprava tlače je hlavným dôvodom, prečo sa využíva najmä na malé série tlače. Výsledná potlač je náchylná na pranie, čím sa rýchlo opotrebuje. Digitálny transfér však iste oceníte v prípade svetlých tkanín.
Vypaľovanie
Reklamný predmet vyrobený zo skla či keramiky? O dôslednú potlač sa vám postará práve forma vypaľovania. Ide o trvácnu metódu potlače.

Potlač pier

Sieťotlač
Nákladná, avšak precízna forma potlače, ktorá sa realizuje výhradne na textil. Cena je úmerná náročnosti prípravy tlače, pričom farby sú nanášané samostatne podľa grafického návrhu.
Rotačná sieťotlač
O potlač predmetov oblých tvarov sa postará rotačná sieťotlač, ktorá je stvorená na zaoblené predmety. Preto, ak túžite po kvalitnej potlači pier či hrnčekov, voľte rozhodne rotačnú sieťotlač.
Tampoprint
Potlač dreva, plastu alebo papiera nikdy nebola jednoduchšia, a to vďaka tampoprintu (tampónová potlač). Potlač začína výrobou originálneho štočku, ktorý sa jednoducho otlačí na daný predmet (vďaka silikónovému štočku je možné tampoprint využiť aj pri potlači pier).

Ide o cenovo dostupnú, rýchlu a najmä trvácnu formu potlače, ktorú si určite zamilujete!
Vyšívanie
Tričká, polokošele či tašky? Ďalšou možnou formou potlače textilu je vyšívanie. Priame vyšívanie zabezpečuje stroj, ktorý má grafický návrh starostlivo naprogramovaný. Ide o exkluzívny typ potlače, ktorý je odolný nielen voči praniu, ale aj namáhaniu.

Taktiež si môžete nechať vyrobiť originálne nášivky, ktoré môžu slúžiť ako poďakovanie klientom napríklad za vytvorenú objednávku.
Gravírovanie laserom
Gravírovanie sa často využíva pri potlači skla, kovu alebo dreva. Ide o precízne, priame vypaľovanie laserovým lúčom. Výsledné gravírovanie je takmer nemožné odstrániť, vďaka čomu sa označuje za trvácny druh potlače.
Razba
Túžite po luxusnom brandingu, kde vás bude prezentovať práve koža? Na mieru vyrobený štočok sa pri tomto type potlače jednoducho pod vplyvom tlaku a tepla vtlačí do koženého alebo koženkového povrchu.

Publikované • Jana Kubíková